Indica

Poradna on-line

Rádi Vám odpovíme na dotazy týkající se zdravého životního stylu, není ovšem možné sestavit individuální výživový plán bez osobní konzultace, aniž bychom znali Vaše stravovací návyky, složení Vašeho těla, popřípadě genetické zatížení.

Pokud toužíte změnit svůj život, cítit se zdravě a plní energie, kontaktujte nás telefonicky nebo prostřednictvím formuláře. 

Otázka:
Dobrý den, dostala jsem dárkem přípravek exadipin, již ho beru 14 dní a shodila jsem 30 dkg žádná sláva ale cítím se lépe .Chtěla jsem se zeptat zda můžu exadipin kombinoat s psyliem ne emulipsem když mám problémy se stolicí ? a jak dlouho exadipin mohu užívat? nbo jestli ho mohu kombinovat třeba s coccinia přípravkem děkuji za odpověď gábová

Odpověď:
Je pravděpodobné, že jíte málo. Zní to možná lehce nelogicky, ale pokud tělu nedáte dostatečný přísun jídla dopoledne a při obědě, vynucuje si jídlo večer. Jíte malé porce, těžko posoudit, jestli nejsou malé moc. Mohla byste mi poslat svůj typický denní jídelníček- pokud možno co nejpřesněji co do množství, abych vám mohla lépe poradit. Exadipin vlčí hlady zažene, jen to chvilku trvá, než se metabolismus upraví a zklidní, proto obvykle doporučujeme užívat alespoň 3 měsíce.

Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat zda mohu užívat přípravek Exadipin když mám diabetes II. typu, užívám léky a inzulin, Děkuji za odpovědˇ. S pozdravem Hájková

Odpověď:
Exadipin je vhodný pro diabetiky II.typu, není však náhradou léků. Můžete jej tedy užívat spolu s léky i inzulínem bez obav. Řada klientů si Exadipin kupuje právě proto, že jsou diabetici a Exadipin jim pomáhá snižovat hladinu krevního cukru.

Otázka:
Dobrý den, mám vyšší hodnoty cukru (ráno okolo 6-7),
beru večer 1 tabletu Glukofage 750.Je mi 60 roků.
Mohu užívat dlouhodobě oba vaše přípravky EXADIPIN a COCCINIA D bez nějakých rizik ??
Děkuji za odpověď
Zdravím Šimák

Odpověď:
Oba zmiňované přírodní produkty Exadipin i Coccinia D jsou bez vedlejších účinků. Je možné je také vzájemně kombinovat. Řada klientů je užívá právě z důvodu dlouhodobého snižování krevního cukru. Naopak, doporučujeme déledobé užívání, protože tělo potřebuje určitý čas, aby došlo k přizpůsobení metabolismu.

Otázka:
Dobry den, zajima me ucinek Exadipinu. Kdyz ho clovek uziva, chapu ze hubne, ale co kdyz jej po nekolikamesicnim uzivani prestane brat? Jak casto se stava, ze jdou shozena kila opet nahoru? Mame vzdy v rodi problem s jojo-efektem. Dekuji

Odpověď:
Děkujeme za váš dotaz. Hubnutí s Exadipinem je pozvolné. Tím, že nám přestane kolísat krevní cukr, nemáme chutě na sladké a vlčí hlady, při kterých sníme spoustu zbytečností (a potom se trápíme). Řada klientů, kteří hubli za podpory Exadipinu nemají následně problém s jo-jo efektem. Zhubli před více než rokem a svoji váhu si neustále drží. Pokud se v budoucnu objeví „chutě“, je možné příležitostně užívání Exadipinu zopakovat a opět dojde ke zklidnění.

Otázka:
Dotaz:
Dobrý den, je mi 23 let, změnil jsem svoji stravu - omezil jsem příjem cukrů a tuků, snažím se jíst jídla s co nejmenším obsahem tuků, bílkovin příjem mám okolo 1,7-1,9g/kg, a přesto jsem v centru zdraví při měření zjistil, že za pouhé 2 týdny této změny jsem ztratil 2kg svalové hmoty a tělesný tuk mi vzrostl o 0,5 procenta a upřímně nechápu, jak je to možné ( z 15,9 se zvýšil na 16,4). Vážím 97kg. Chodím 4x týdně do posilovny, k tomu ještě 1x týdně jiný sport (tenis, fotbal) Děkuji za odpověď

Odpověď:
Děkuji za váš dotaz. Rozumím vašemu rozčarování. Zřejmě jste radikálně omezil příjem energie – s výjimkou bílkovin, ale ztratil jste svalovou hmotu. A protože se snížil objem svalové hmoty, vzrostlo procento tělesného tuku. Předpokládám, že váš příjem je nižší, než jaký by měl být. Doporučuji vám zjistit hodnotu vašeho bazálního metabolismu, tj. jaké minimální množství energie musíte přijmout, aby mohly fungovat vaše orgány. Hodnotu bazálního metabolismu vám např. změří přístroj InBody, který v naší praxi používáme. Od této hodnoty potom snáze odvodíme, jaký je váš optimální denní příjem – a to tak, abyste jednak dal tělu vše, co potřebuje, ale současně také redukoval tuk. Pokud jste omezil jednoduché cukry, je to v naprostém pořádku, ale pozor na to, aby ve vaší stravě byly kvalitní sacharidy – jako zásadní zdroj energie – luštěniny, celozrnné těstoviny a pečivo, rýže apod. Tyto sacharidy tvoří zhruba 50% denního příjmu energie. Máte poměrně vysoký příjem bílkovin, doporučila bych ho snížit na cca 1,3 g/kg, (lékaři doporučované množství je 0,8 – 1 g/kg hmotnosti). Jde o zachování vašeho zdraví (např. ledviny). Růst svalové hmoty je dán geneticky a neovlivníte ho tím, že přijímáte x krát více bílkovin. Také nezapomeňte zařazovat do svého jídelníčku kvalitní tuky – např. ořechy, olivový olej a další rostlinné oleje.

Otázka:
Dobrý den, mohu užívat exadipin při kojení ale kojím už jen dvakrát za den.
Děkuji

Odpověď:
Děkujeme za váš dotaz. Účinná složka Exadipinu je rostlina Salacia reticulata, u které byla nejrůznějšími studiemi prokázána bezpečnost, ale u těhotných a kojících žen nebyla z pochopitelných důvodů testována její maximální bezpečná dávka. Jinými slovy - její dávka v Exadipinu je bezpečná, ale přesto vám Exadipin ve fázi kojení nedoporučím. V době kojení máte vyšší energetický výdej, to je velká výhoda. I přesto si dávejte pozor na příjem energie - především nyní na konci kojení. Může se stát, že se vám během kojení nepodaří zhubnout. Rozhodně se však nevydávejte cestou redukčních diet.

Otázka:
Prosím jsem diabetik II.typu aplikujicí inzulín třikrát denně mohu při této lečbě používat Exadipin a také při tom sportovat jedná se o jízdu na kole a sininigu jelikož mám velký problém s ubytkem váhy.
Děkuji Haas Jiří

Odpověď:
Exadipin můžete užívat, i když si aplikujete inzulín. Jeho použití je bezpečné. Máme zkušenost i s dalšími klienty, kteří jsou na inzulínu. Jízda na kole je velmi vhodná aktivita, jen si dejte pozor na to, aby vám nešla příliš nahoru tepová frekvence. Raději byste měl jezdit při nižší zátěži, měl byste stále dobře dýchat a mírně se potit. Pokud nemůžete popadnout dech, uberte. Hubnutí se děje při pohybu, který není tolik intenzívní. Také bych vám ráda doporučila kombinaci s chůzí, ještě lépe chůze s hůlkami (3 x týdně 45 minut).A nezapomeňte každý den alespoň chvíle svižné chůze, nepoužívejte výtahy a kam to půjde, běžte pěšky. Přeji vám hodně úspěchů

Otázka:
Dobrý deň, môžem prípravok Basenpulver užívať aj kým dojčím trojmesačné bábo? Neprechádza to do mlieka? Mám dosť zdravotných problémov , ktoré podľa môjho názoru spôsobuje prekyslenie môjho tela: bolesti chrbtice, kĺbov, únavu, nadváhu, bolesti hlavy, nadúvanie, bolesti žalúdka a problémy s trávením? Nemám radšej počkať, kým prestanem dojčiť? Nepôjde odpad zo mňa do mliečka? Ďakujem.a

Odpověď:
Basenpulver je vhodný pro těhotné i pro kojící ženy. Jedná se pouze o vyváženou směs minerálů (vápník, hořčík, draslík, fosfor a selen) bez jakýchkoliv přidaných látek s minimem sodíku. Tím, že je v práškové formě, účinkuje velmi rychle. Běžné dávkování je 1 kávová lžička rozpuštěná v troše tekutiny. Toto je vhodné zapít větším množstvím tekutiny. Pokud užíváte nějaký lék, neberte Basenpulver současně s ním, počkejte cca 20 minut. Nejsou známy žádné vedlejší účinky.

Otázka:
Dobrý den,
mám takový dotaz : Jsem diabetička II, píchám si denně 4x inzulín. Mám voperovaný kardiostimulátor a užívám denně lék WARFARIN.
Mohla bych EXADIPIN užívat?
Děkuji za odpověď.
G.Dočkalová, Brno

Odpověď:
U Exadipinu nebyly prokázány interakce s jinými léky a pro diabetiky II. typu je vhodný. Pouze je třeba nepřestávat s inzulinem. Měříte si jistě cukr, budete tak vidět, jak se jeho hodnoty vyvíjejí. Měla byste vidět rozdíl.

Otázka:
Dobrý den,užívala jsem Exadipin 3 měsíce.Působil na mě perfektně už po užití dvou kapslí.Za 1. měsíc jsem bez problémů shodila 5 kilo.Pokračovala jsem v jídelníčku(menší porce,ovoce minimálně,zelenina,..)a hubnutí se mi zcela zastavilo.Jakoby si tělo zvyklo a najednou to nešlo dolů.Využívala jsem ještě několik balení a nakonec jsem to vzdala.Shozená kila jsem naštěstí zpátky nenabrala,ale ráda bych shodila ještě pár kil.Vážím hodně a jediné s čím se léčím je syndrom polycystických ovarií.Může to mít souvislost?Děkuji předem za odpověď.Jana

Odpověď:
5 kilo za měsíc je úžasný výsledek. Hubnutí ale nikdy nepostupuje rovnoměrně, některé změny probíhají uvnitř vašeho těla (např. snižování útrobního tuku), ale vy je nevidíte. Klientům často říkám, že i 1 kilo tuku měsíčně je fajn, když si uvědomíme, kolik je to za rok. Řada obézních klientek jí málo, ale přesto nezhubnou. Tak si jídlo ještě uberou, ale zase nic. Vaše menší porce jsou možná příliš malé. Potřebovala bych přesněji znát váš dosavadní jídelníček.

Otázka:
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Je mi skoro 20 let a už více jak 2 a půl roku mám problém se záchvatovým přejídáním. Měřím 165 cm a vážím 55 kg, což ještě tak hrozné není na to, co do sebe dokáži ,,nasoukat"..je to především kvůli častému pohybu (5x - 6x týdně).
Jsem, řekla bych, klasický případ tohoto problému. Chci zhubnout - hlídánm se v jídle - bum a láduju do sebe všechno až je mi špatně...opravdu s tím chci něco dělat a samozřejmě si uvědomuji i čím je to způsobené - celý můj život se ty poslední roky točí opravdu jen kolem jídla..Když ráno vstanu, první, na co myslím, je co si dám k snídani, už když dosnídám, přemýšlím, co si dám k svačině... občas jen tak přemýšlím, jestli si mám nebo nemám zakazovat jíst čokoládu, vymýšlím různé ,,strategie" jako např.: ,,teď tři měsíce se budu opravdu hlídat ať se děje, co se děje", je to hrozné, mě samotné to také příjde šílěné a narcistické, že se vlastně zajímám celý den jen sama o sebe a co jsem jedla..(a přitom se to na mě ani neodráží..:D:X). Vím přesně co bych měla dělat..vykašlat se na to a přemýšlet jako ,,normalní" člověk..prostě když je na něco chuť, dát si to, ale nepřehánět to, já vím, já vím..snažím, ale vždy pak k tomu zase sklouznu..za tu dobu, co se snžím zhubnout, jsem se dozvěděla o jídle tolik, že je pro mě těžké zapomenout, že např. ,,ovoce by se nemělo jíst odpoledne, těstoviny si dejte raději k obědu než k večeři"...jsem z toho opravdu našťastná, nechci, aby můj život byl jen neustálé přemýšlení o jídle, je to tak zoufalé...:((

Odpověď:
Vypadá to, že váš mozek křičí, že má hlad, proto ty vlčí chutě. Musí vám hodně kolísat cukr v krvi. V okamžiku, kdy poklesne, přichází nutkavá touha se najíst. Myslím, že pomoc je poměrně jednoduchá. Jsou 2 možnosti: 1. – trochu pracnější, ale s dlouhodobým efektem. Jste-li ochotná změnit stravovací návyky (?) Budete si psát, co jíte- v kolik hodin, co a kolik toho je. Já vám vaše dosavadní stravování vyhodnotím, zjistím, jak jste na tom s příjmem sacharidů, bílkovin a tuků a energie. Na základě těchto zjištění vám můžu navrhnout nový stravovací plán, po kterém se budete cítit spokojeně, nebudete mít výčitky, že je to moc jídla nebo špatně… Vaše tělo se uklidní a vy s ním a bude vám fajn. 2. – můžeme si pomoci doplňkem stravy EXADIPIN®, který stabilizuje hladinu krevního cukru, zabrání glykemické houpačce a tím pádem nebudete mít nutkání se přejídat.

Otázka:
Dobrý den,
je mi 35 let a při výšce 172cm vážím 91 kg.Trpím ulcerozní kolitidou.Doktorka mi doporučila abych zhubla,ale už neporadila jak.Chtěla jsem se na Vás obrátit s radou jestli by se s tím dalo něco dělat.Klidové období nemoci je léto a zima to je vcelku dobré,ale na jaře a na podzim mi bývá často špatně,jednou to dokonce musela řešit i rychlá.
Děkuji za odpověď.Martina Bulantová

Odpověď:
Rádi vám pomůžeme. Předpokládám, že zřejmě nejste z Jihlavy, pokud ano, bylo by výborné spolupracovat osobně. Pokud to není možné, navrhnu vám následující: zapisujte si po dobu 7 dní, co jíte a kolik toho je. Při rozboru vašeho jídelníčku bychom mohli odhalit důvod, proč vás zlobí váha a mohli bychom vám navrhnout řešení. Pokud budete mít zájem, můžeme vám vytvořit jídelníček na míru s ohledem na ulcerozní kolitidu. Úpravou stravy můžete pozitivně ovlivnit svoje zdraví. Jídelníček obsahuje podrobný rozpis na 7 dní po jednotlivých surovinách a gramážích, jídla jsou jednoduchá na přípravu a jsou z běžných surovin.

Otázka:
Dobrý den, můžete mně poradit, co mám dělat abych zahnala chutě na sladké a hlavně abych zhubla. Jsem z Prahy a proto nemohu navštívit vaši poradnu. Poradny v okolí co znám neustále nabízejí koktejly a o ty já zájem nemám. Vaše přípravky mi připadají velmi vhodné, proto jsem si dnes zakoupila Exadipin a vyzkouším ho. Je mi 60 let, měřím 168 cm a vážím 98 kg. Mám sedavé zaměstnání a tím méně pohybu. Začala jsem chodit 1x týdně plavat a s přicházejícím létem se pokusím po práci více chodit na procházky a vynechat mé televizní seriály :). Víkendy trávíme na chatě, ale i tam budu muset více chodit, většinou pracuji na zahrádce. Ze zdravotního hlediska mám vyšší choresterol, kolísavý tlak, bolesti zad, jsem trombofolik - beru léky na ředění krve a mám autoimunitu slinných žláz, takže musím celý den žvýkat žvýkačky. Prosím o radu, mám tři vnoučata, koncem roku jdu do důchodu a chtěla bych se cítit a vypadat lépe abych se jim mohla plně věnovat. Děkuji a přeji hezký den. Zuzana

Odpověď:
Děkuji za váš dotaz. Chutě na sladké, které vás trápí, jsou často signálem, že vaše tělo nedostává vše, co potřebuje. Budete-li mít zájem, můžu vám nabídnout zhodnocení vašeho dosavadního jídelníčku- pokud si budete alespoň po dobu 5 dní psát, co a kdy jíte. Zjistíme tak, kolik přijímáte energie, kolik jednotlivých živin, zda nejíte málo apod. Na základě takových informací můžeme váš jídelníček vhodně upravit, čímž můžeme ovlivnit jednak váš zdravotní stav, jednak to, že nebudete mít chutě a budete i hubnout. Budeme se těšit.

Otázka:
Dobrý deň
chcela by som vedieť čo môže exadipin užívať aj 6 ročné dieťa s DM1
ďakujem

Odpověď:
Děkujeme za váš dotaz. Exadipin není vhodný pro dítě s DM1, v takovém případě budeme mít brzy v nabídce také rakouský produkt CocciniaD, se kterým máme již osobní a dobrou zkušenost právě u dětí.

Otázka:
Dobrý den.
Zajímalo by mě,zda byste mi doporučili EXADIPIN,když mám vyšší cukr v krvi-7 a léky na snížení zatím neberu(odmítla jsem je). Navíc jsem silně obézní,takže si myslím,že by byl přípravek řešením,ale nejsem si jistá.
Děkuji za odpověď a informace. HanaK

Odpověď:
Ano, ve vašem případě bychom Exadipin doporučili.

Otázka:
Je bezpecne uzivat Exadipin v tehotenství?

Odpověď:
Účinná složka Exadipinu je rostlina Salacia reticulata, u které byla nejrůznějšími studiemi prokázána bezpečnost, ale u těhotných a kojících žen nebyla z pochopitelných důvodů testována její maximální bezpečná dávka. Jinými slovy - její dávka v Exadipinu je bezpečná, ale přesto vám Exadipin v těhotenství ani v době kojení nedoporučím, protože jsem přesvědčená, že v tomto období bychom měli do organismu matky co nejméně zasahovat. Rozhodně se však také nevydávejte cestou redukčních diet. Jezte pokud možno pravidelně, 5 – 6x denně, po 2 až 3 hodinách. Velmi důležitá je snídaně (25% denního příjmu), dopoledne si dopřejte ovoce, zeleninu jezte hlavně v odpoledních a večerních hodinách. Zařazujte do jídelníčku ryby, tvaroh, zakysané mléčné výrobky, vyhýbejte se taveným sýrům. Pijte neslazené nápoje.

Otázka:
DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH SE VÁS ZEPTAT JESTLI MOHU BRÁT PŘÍPRAVEK EXADIPIN,JSEM EPILEPTIČKA.MĚŘÍM 175CM A VÁŽÍM 105KG,JÍM TŘIKRÁT Až PĚTKRÁT.VYPIJI DVA AŽ TŘI LITRY DENĚ.MOC DĚKUJI A PŘEJI PĚKNÝ DEN

Odpověď:
Dobrý den Báro, Exadipin nemá žádné vedlejší účinky, tady ho můžete brát. Pitný režim máte správný- pokud to jsou neslazené nápoje. Jíst byste měla vždy 5x denně a 70% jídla sníst do 14 hodin: to je snídaně + svačina + oběd. Na další 2 jídla (svačina + večeře) zbývá už jen 30%. Hodně štěstí.

Otázka:
dobrý den, můžete mně prosím poradit, co mám dělat, abych zahnala chutě na sladké. je mně 49 let, vážím 81 kg měřím 172 cm. Jím 5x denně, piju obyč.vodu, jím zeleninu i ovoce, přes den bez sladkého vydržím, ale večer, když vím, že máme něco sladkého, tak si dám, ale nestačí mi jenom kousek, dokážu sníst i velkou čokoládu. Jím to sladké tak dlouho, dokud mi není těžko. Děkuji moc za odpověď

Odpověď:
Dobrý den Věro, Děkuji za váš dotaz. Vašemu tělu něco chybí. Možná přes den úzkostlivě hlídáte příjem sacharidů, což se večer nedá vydržet. Sacharidy jsou však nezbytným zdrojem energie pro naše orgány, je třeba si hlídat, aby strava obsahovala také ty žádoucí, komplexní sacharidy. Mám pro vás jednoduchý návrh: pište si po dobu alespoň 3 dnů, co jíte- posílám vám na to jednoduchý formulář. Já vám váš dosavadní jídelníček zhodnotím a určitě přijdeme na to, co je špatně a co by se dalo změnit. Je to docela častá situace, ale je docela snadno řešitelná. Srdečně vás zdravím. Ivana Rejthárková Indica s.r.o.

Otázka:
Moje miery 172 cm/99 kg, BMI 33,46; 111-96-120 cm, dnešný pH test v moči ukázal 5,75. Mám sedavé zamestnanie, málo pohybu, dobrý apetít a nepravidelnú stravu 3x denne (snažím sa nejesť po 18 hod.). Pri pravidelných preventívnych prehliadkach sú všetky moje výsledky v norme (cholesterol, Tk a pod.).Zatiaľ som vyskúšala iba doplnok výživy Acai Berry po ktorom som pribrala. Moja kondícia časom výrazne klesla a cítim, že potrebujem zmenu. Často mávam chuť na sladké a môj denný pitný režim je cca 1,5 l čistej vody, zelený čaj a 2 šálky kávy s mliekom k tomu ( v lete 2,5 l). Asi 2 mesiace ráno nalačno beriem 1 pol.lyžicu čisté psylium, v dôsledku čoho mám pravidelnú stolicu. Je mi jasné, že potrebujem znížiť príjem množstva jedla a postupne zvýšiť pohybové aktivity, aby som telo nedostatla do šoku. Moje otázky sú,čo je pre mňa vhodnejšie Exadipine alebo Basenpulver, môžu sa užívať súčasne? Potrebujem potom ešte vlákninu psylium? Asi je to individuálne, mohlo by však postačiť 5 mesiacov užívania prípravkov na úbytok 20 kg na hmotnosti? Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

Odpověď:
Vážená Gabrielo, Děkujeme za dotaz i podrobný popis vaší situace. Ráda bych ve stručnosti doporučila následující: 1. Úprava jídelníčku: pravidelná strava 5x denně. Žádné hladovění a stresování organismu. Poslední jídlo asi 3 hodiny před spaním. Pravidelná a vyvážená strava vám dodá spoustu energie. Možná vám to připadá divné, ale typická obézní žena jí málo, jídlo má soustředěné do odpoledních a nočních hodin, nevhodně volí a kombinuje potraviny. Ráda vám pomůžu s úpravou vašeho jídelníčku. K tomu potřebuji vědět, jak a co jíte. Posílám vám formulář na vyplnění- vyplňuje se po dobu 1 týdne, až budete mít, pošlete mi zpátky, vyhodnotím vám ho, najdeme chyby a upravíme. Budete-li jíst správně, je to nejlepší cesta ke zdraví a trvale stabilní hmotnosti. Chuť na sladké je známkou toho, že něco ve vaší stravě chybí. Pitný režim je v pořádku, vláknina je dobrá, nevím, kolik jí běžně přijímáte v potravě. 2. Pohyb – pro začátek zkuste něco, co by vás bavilo. Ideální je začít třeba s chůzí nebo máte-li rotoped(?). Pohyb je zdravý a pomáhá při redukci. 3. Basenpulver je možné kombinovat s Exadipinem. Pro podporu hubnutí 1 lžička Basenpulveru rozpustit v troše vody 20 min před jídlem a zapít sklenicí vody. Postupně zvyšovat na 3x denně před jídlem. Takto užívat 2 týdny, potom zase 1x denně. Lze po delší dobu. Basenpulver upravuje trávení a pročisťuje organismus, působí proti jeho překyselení. Exadipin se užívá 3x denně s jídlem, snižuje hladinu krevního cukru, která po jídle stoupá. Zabraňuje tak prudkým změnám hladiny glukózy a tím podporuje snižování hmotnosti. Nejlepší by byla kombinace uvedených 3 bodů. 20 kg úbytek za 5 měsíců považuji za reálný cíl. Ale věřím, že i 10 kg by bylo fajn. Každý jsme unikátní a hubneme různě rychle. Hlavně nám jde o centimetry… Nejdůležitější je vaše odhodlání pustit se do změny životního stylu, protože změna jídelníčku je velmi zásadní změnou v životě a bude vyžadovat velkou práci v podobě nakupování, přípravy svačin, obědů…

Otázka:
Chtěla bych zahájit svou kúru pomocí Exadipinu.Jsem diabetik II.typu,59 let,BMI 41,2
Sport.aktivity-plavání a chůze s hůlkami.Dotaz mám ohledně kombinace produktů..je dobré 1.používání kombinovat s Basenpulverem? Nebo nejdříve jeden produkt na odkyselení a potom teprve nasadit EXADIPIN? Děkuji za odpověď,hodně vám věřím,čeká mne operace břišní kýly a musím tedy redukovat....Eva Št.

Odpověď:
Dobrý den, Děkuji za váš dotaz. Doporučila bych vám následující kombinaci: 1. Pohyb – máte vybrané správné pohybové aktivity. Doporučuji alespoň 3x týdně – délka 40 minut – je to čas, který je potřeba k tomu, aby se začaly spalovat tuky 2. Basenpulver a Exadipin můžete kombinovat, a to takto: Basenpulver užívejte 1 rozpuštěnou kávovou lžičku 20 min před jídlem, rozpusťte v malém množství vody a ještě potom zapijte sklenicí vody. Nekombinujte Basenpulver s jinými doplňky nebo léky ve stejnou dobu (rozestup by měl být asi 20 minut). Začněte s 1 lžičkou denně a postupně zvyšujte až na 3x denně, vždy 20 min před jídlem. To postupné zvyšování je proto, že by mohl nastat mírně projímavý účinek – ale nemusí, je dobré to vyzkoušet, je to známka čištění organismu. Tuto dávku 3x denně udržujte po dobu 2 týdnů, potom se vraťte k udržovací dávce 1x denně. Exadipin můžete užívat souběžně, ale dávkuje se během hlavního jídla, celkem 3x denně, a to proto, že snižuje krevní cukr, který stoupá po každém jídle. První 3 dny vás může mírně nadýmat, potom si tělo zvykne a nebudete mít žádné nepříjemné pocity. 3. Jídelníček – je to důležitá součást hubnutí. Ráda bych vám nabídla možnost zhodnotit vaše dosavadní stravování a připravit vám jídelníček nový. Nejedná se o dietu, nečekejte žádné hladovění. Obvykle upravujeme rozdělení jídla během dne (snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře) a množství přijímaných živin. Úprava stravovacích návyků je důležitá pro dlouhodobé udržení váhy. Budete-li chtít, prosím, zapisujte si alespoň po dobu 3 dnů co jíte, kdy a kolik podle vzoru v příloze a vyplněný formulář mi pošlete zpět. Ráda vám jídelníček zhodnotím. Je to dobré i pro to, že si přesně budete uvědomovat, jak se stravujete.

Otázka:
Dobrý den,prosím o rad,mám sníženou funkci štítné žlázy,užívám Eutirox 100,jsem v klimakteriu a mám velké stresy,péče o 90 maminku.Vážím 90 kg,170 cm.I při redukční dietě se kila drží.Do výživové poradny se nedostanu a už si nevím rady.Pomohl by mě přípravek Exadipin.Děkuji

Odpověď:
Vážená paní Votočková, Děkujeme za váš dotaz. S Exadipinem máme dobrá zkušenosti i u žen v době klimakteria. Ve vašem případě, kdy zřejmě omezujete příjem energie a současně jste vystavená vysokému stresu by bylo nejvhodnější se zaměřit na komplexní péči – i na dálku, budete-li souhlasit. Pokud máte zájem, nabízím vám následující možnost: 1. Pošlete mi svůj současný jídelníček na posouzení. Optimální je zapisovat si jej 1 týden – ráda bych se podívala, zda se při redukční dietě nedostáváte do stavu hladovění a případně bych vám mohla poradit, co upravit, jak si načasovat jednotlivé porce jídla, jak velké by ty porce měly být. Toto posouzení nabízím zdarma. 2. Nabídnu vám směs minerálů (Basenpulver), která je velmi vhodná pro počáteční detoxifikaci těla a jeho odkyselení. Obsahuje vápník, hořčík, draslík, fosfor a selen, a ty patří do skupiny prvků, které se přidávají ke stravě v době hubnutí, protože hubnutí podporují. Je to prášek, 1 lžička se rozpustí v malém množství vody a vypije se, 20 min před hlavním jídlem – po dobu 14 dní 3x denně a dále se užívá 1 x denně. 3. K tomu vámi zmiňovaný Exadipin. Užívá se 3x denně vždy s jídlem, protože usměrňuje hladinu krevního cukru, který po jídle stoupá. Samozřejmě se můžete rozhodnout pouze pro jednu z nabízených možností.

Otázka:
Dobrý den, stejně jako rodiče mám postavu a metabolismus, díky kterým vážím pořád stejně - 48kg. 50kg a víc jsem měla jenom v těhotenství (a hned po porodu jsem se vrátila ke své stabilní váze). Ráda bych přibrala pár kilogramů, ale nedaří se mi. Jak nejlépe zdravě přibrat a váhu si udržet? Děkuji za radu a přeji hezký den.

Odpověď:
Dobrý den, Děkujeme za váš dotaz. Je to poměrně těžké, odpovídat vám takto na dálku, nejlepší by bylo vás přeměřit a zjistit, jaké je složení vašeho těla a váš zdravotní stav. Potom by bylo o něco snazší najít řešení. Tak alespoň několik obecných rad: Je vhodné budovat svalovou hmotu, tj. cvičit, sportovat. Přijímat dostatečné množství kvalitních bílkovin (tvaroh, kvalitní šunka apod.), kvalitní tuky (ořechy, oleje- např. lněný). Jíst často, v pravidelných intervalech (po 2 – 3 hodinách). Doporučila bych vám návštěvu nutriční poradny, osobní kontakt je nejlepší, dá se připravit jídelníček vám přímo na míru. Přeji vám hodně štěstí. Ivana Rejthárková Nutriční poradna Indica s.r.o.

Otázka:
mohu užívat exadipin i když si píchám inzulín?ilona

Odpověď:
Dobrý den, Exadipin je vhodný pro diabetiky. Jeho účinnou složkou je rostlina Salacia reticulata, která se v tradiční indické medicíně i v Japonsku používala na regulaci krevního cukru při diabetu před mnoha tisíci lety. Současné výzkumy její účinky potvrzují. Přeji vám hezký den. Ivana Rejthárková Indica s.r.o.

Otázka:
dobrý den, je mi 54 let, při výšce 168cm vážím kol 103kg. nikdo mi moc nepomohl, chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla sama zkusit Exadipin, ale mám i takový problém, že některá jídla mě doslova prohání. Nemá i toto takový účinek? děkuji za diskrétní odpověď.

Odpověď:
Domnívám se, že ve vašem případě je Exadipin dobrou volbou. Exadipin je složen pouze z výtažků indické rostliny Salacia reticulata a vitaminu D3. Procházela jsem si vědecké studie, které neprokázaly, že by měl Exadipin projímavé účinky. Může zpočátku způsobovat mírné nadýmání, které po několika dnech vymizí. Přeji hodně zdraví a štěstí.

Otázka:
Dobrý den, jaká je prosím cena vyšetření přístrojem INBODY? Děkuji za odpověď.Binarová.

Odpověď:
Základní vyšetření s vysvětlením naměřených hodnot stojí 250 Kč. Odnesete si informace o vaší hmotnosti, hmotnosti svalové a tukové hmoty a o hodnotě bazálního metabolismu. Podrobné měření s interpretací stojí 450 Kč, navíc získáte informaci o vašem útrobním tuku, o obsahu bílkovin a minerálů ve vašem těle, o možných otocích a svalových dysbalancích.

Otázka:
Dobrý den,

často mě pálí žáha, můžete mi doporučit nějaký přípravek?

Děkuji.

Lenka

Odpověď:
Lenko, děkujeme za váš dotaz. Pálení žáhy patří k poměrně častým obtížím, které trápí dospělou populaci. Souvisí mnohdy s naším životním stylem a jídelníčkem. Ubližujeme si přílišnou konzumací tučných jídel, kávy, alkoholu, nepravidelným stravováním a přílišným stresem. Ráda bych vám nabídla Basenpulver, alkalický prášek, který rozpustíte ve sklenici vody 1x denně a přinese vám okamžitou úlevu. Dodá vašemu tělu potřebné minerální látky- vápník, hořčík a draslík. Neobsahuje sodík, nezatěžuje tak vaše ledviny.